Relokacja maszyn CNC

Oferowana przez nas relokacja maszyn przemysłowych i CNC to specjalistyczna, kompleksowa usługa obejmująca rozbudowany proces związany z przeniesieniem urządzeń (i całych linii produkcyjnych) do innego obiektu. LM Robotix świadczy w tym zakresie pomoc na terenie całego kraju i odpowiada na zapotrzebowanie klientów reprezentujących wiele gałęzi przemysłu. W ramach usługi zadaniem zatrudnionych w naszej firmie fachowców jest:

 • planowanie procesu od strony logistycznej,
 • przeprowadzenie skutecznego demontażu i montażu na miejscu,
 • dostosowanie procedur do obowiązujących norm, np. BHP,
 • kompleksowy serwis i przegląd urządzeń w celu usunięcia ewentualnych usterek.

Przygotowanie maszyn do relokacji jest pierwszym etapem, po którym następują czynności montażowe, gwarantujące bezproblemową i wydajną pracę urządzeń w nowej hali.

Specjalizujemy się w relokacji maszyn CNC

Przeprowadzanie oraz przygotowanie relokacji maszyn CNC i przemysłowych jest praktyką stosowaną przez przedsiębiorstwa w obrębie własnych budynków lub w związku z zakupem sprzętu od innego podmiotu. Zakłady produkcyjne zmieniają siedziby m.in. ze względu na rozwój, przejmują inne firmy czy korzystają z okazji zakupu sprzętu na rynku wtórnym. Każda z tych okoliczności jest doskonałą okazją, aby przekonać się o rzetelności LM Robotix – firmy od wielu lat specjalizującej się w urządzeniach przemysłowych, także pod kątem ich przenoszenia.

Podstawą skutecznego przeprowadzenia całej operacji jest właściwe przygotowanie się do niej. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim dokonanie wszystkich niezbędnych pomiarów. Przestrzeń wokół urządzenia musi zostać odizolowana i zabezpieczona, a sprzęt rozmontowany według ścisłych wytycznych producenta oraz zgodnie z fachową wiedzą specjalistów odpowiedzialnych za relokację. Dobrą praktyką jest oczyszczenie i opisanie wszystkich elementów, aby po dostarczeniu ich na miejsce montaż był wygodny i gwarantował szybkie uruchomienie sprzętu.

Transport wymaga przemyślanego doboru pojazdów dostosowanych do gabarytu urządzenia i jego dodatkowych elementów. Istotne jest zabezpieczenie przewozu oraz zaplanowanie krótkiej, optymalnej trasy. Po starannym, ostrożnym, choć sprawnym rozładunku umieszcza się maszyny we wcześniej wybranym i oznaczonym miejscu hali przemysłowej. Fachowcy podejmują się wówczas podłączania sprzętu do instalacji oraz wszelkich prac prowadzących do bezpiecznego i prawidłowego uruchomienia. Przed włączeniem obrabiarka CNC przechodzi odpowiednie przygotowanie poprzez restrykcyjne testy i serwis, co daje pewność jej sprawności.

Współpraca z LM Robotix oznacza:

 • kompleksowe podejście do relokacji jako złożonego procesu logistycznego o jasno sprecyzowanym celu,
 • fachową realizację wszystkich etapów z zachowaniem standardów i norm bezpieczeństwa,
 • ochronę urządzeń przed awarią w trakcie demontażu, załadunku, transportu, rozładunku i ponownego montażu.

Przenieś swój park maszyn przemysłowych

Profesjonalna relokacja maszyn przemysłowych i CNC zlecona naszej firmie to optymalna decyzja niezależnie od skali i przedmiotu działalności. Koszty nowych urządzeń w parku maszynowym są na tyle wysokie, że zamiast je kupować, zdecydowanie bardziej opłaca się przenieść do nowego miejsca obecnie używany, stary sprzęt. W ramach współpracy z naszą firmą cała operacja przygotowania i transportu odbywa się przy udziale doświadczonych:

 • monterów,
 • spawaczy,
 • kierowców,
 • ślusarzy.

LM Robotix jest firmą, której pracownicy posiadają nawet 20 lat doświadczenia w naprawie, serwisie, ale i przenoszeniu obrabiarek i innych specjalistycznych urządzeń stosowanych w przemyśle. Zleceniodawcy chwalą nas m.in. za:

 • rzetelność,
 • uczciwość,
 • terminowość,
 • profesjonalizm,
 • doświadczenie.

Dzięki tym atutom przygotowywanie maszyn CNC i przemysłowych oraz sama ich relokacja przebiegają bez problemów, przynosząc zakładowi wiele korzyści. Zlecenie jest realizowane na terenie całego kraju i może być połączone z innymi usługami firmy, w tym naprawami, serwisem i modernizacją. Przy okazji przenosin parku maszynowego warto rozważyć aktualizację oprogramowania czy wymianę zużytych części.

Przenosiny parku CNC są usługą dedykowaną wszystkim przedsiębiorstwom stosującym urządzenia sterowane numerycznie. Fuzje firm, rozbudowa zakładów czy odsprzedaż urządzeń to jedynie przykładowe możliwości współpracy z nami. Już na etapie pierwszych konsultacji czy wyceny klientowi przedstawiane są szczegółowe koncepcje skutecznego demontażu, transportu i montażu urządzeń przemysłowych. Jesteśmy specjalistami w branży, dlatego zadbamy o to, aby relokacja sprzętu przebiegła sprawia i przede wszystkim była bezpieczna.